Oleme avatud   E-R 10-18   L-P suletud +372 5899 9214 info@veltekspert.ee

KUIDAS AUTOMOWER®-IT TÖÖVALMIS SEADA?

Seadistamisega saab iga Automower®i omanik hõlpsalt ka ise hakkama, kuid siiski soovitame teenuse tellida Saestuudiolt kui professionaalselt ja suure kogemusega paigaldajalt. Kui soovite siiski ise paigaldada, siis järgige kasutusjuhendis toodud juhiseid. Sõltuvalt niiduala suurusest ja kujust kestab paigaldamine ja töövalmis seadmine 2–5 tundi. Saestuudio paigaldab kaabli maasse, 3 – 5 cm sügavusele, kasutades selleks spetsiaalset paigaldusmasinat. Peale masinaga paigaldust jääb vähemärgatav joon, mis muutub nähtamatuks mõne nädala jooksul. Tähendab et kui juhuslikult labidaga kaablisse ei löö, ei saa sellega midagi juhtuda.

KUIDAS KÄIVITADA JA PEATADA AUTOMOWER®-IT?

Kui süsteem on seadistatud, lülitage sisse pealüliti, vajutage nupule START (kui see on olemas) ja sulgege klaviatuuri luuk. Peatamiseks lihtsalt vajutage nuppu STOP.

KAS KAABEL TULEB MAA SISSE KAEVATA?

Ei, aga on soovitatav. Kaabli võib paigaldada maapinnale, kasutades selleks kinnituspiike (saadval lisavarustusena) – mõne nädalaga katab kaabli kasvav muru. Hea soovitus on näiteks muru niiduala servadel võimalikult madalaks lõigata, et paigutada kaabel maapinnale võimalikult lähemale. Kui aga soovite kaabli kohe alguses maasse kaevata, on soovitatavaks sügavuseks 3-10 cm.

KAS KAABLI SAAB PANNA KA KIVISILLUTISE ALLA?

Jah. Praktika on näidanud, et kaabli võib paigaldada unikivi või kõnniteeplaatide alla. Paigaldussügavus peaks olema vähem kui 10 cm.

MIS ASI ON PIIRDEKAABEL (PERIMEETRIKAABEL)?

Piirdekaabliga ümbritsetakse ala kus robotniiduk niidab. Piirdekaabel ühendatakse robotniiduki laadimisjaamaga. All pildil kollane joon.

MIS ASI ON JUHTKAABEL?

Juhtkaabel aitab robotniidukil minna niitma laadimisjaamast kaugele jäävaid ja raskemini leitavaid ning ligipääsetavaid alasid. Samuti abistab juhtkaabel robotniidukit laadimisjaama leidmisel. Sõltuvalt robotniiduki mudelist võib juhtkaableid olla üks kuni kolm. Ülal pildil punane punktiirjoon.

MIS JUHTUB, KUI MA UNUSTAN PIN-KOODI?

Pöörduge Saestuudio poole, aitame teil taastada PIN-koodi. PIN koodi saab taastada ainult see inimene, kes ostuhetkel sai Automower®i omanikuks registreeritud.

Sobivad aiad

MILLINE ON SUURIM AUTOMOWER®-I TÖÖ PINDALA?

Sõltuvalt aia keerukusest ja niiduki mudelist, saab Automower® hakkama kuni 5000 m² +/-20% suuruste aedadega.

KAS VAJAN VEEL KA TAVALIST MURUNIIDUKIT?

Ei, üldjuhul mitte. Me soovitame perfektseks viimistluseks murupinna servad niita murutrimmeriga.

MIDA TEHA, KUI NIIDETAV PINDALA ON SUUREM KUI 5000 M²?

Võite panna kõrvuti tööle kaks või rohkem masinat. Paljudel klientidel on töös mitu masinat. Teineteist Automower® niidukid kõrvuti töötades ei sega ja ei jää vahele ka niitmata alasid, kui kaabeldus on korrektselt paigaldatud.

KAS AUTOMOWER®-IT SAAB KASUTADA VÄIKSEMATES AEDADES?

Jah. Väiksemasse aeda võib valida väiksema jõudlusega masina. Seadistage oma Automower®i niitmisaeg vastavalt oma aiale, kasutades Taimeri funktsiooni. Lühijuhendist leiate mudelile vastava niitmisaja tunnis, mis aitab teil seadistada Taimerit vastavalt niidetava pinna suurusele.

KAS AUTOMOWER® SOBIB KÕIGILE AIATÜÜPIDELE?

Põhimõtteliselt jah – seda aeda mida saab niita tavalise niidukiga, saab üldjuhul niita ka Automower®i abil. Kasutusmugavust võib piirata killustatud aed (murupind koosneb paljudest väikestest ühendamata murulappidest), kuna siis tuleb niidukit käsitsi ümber paigutada. Seadistamisel tuleb tagada, et Automower® ei niidaks ala, mida te ei soovi niita, näiteks lilled, puud, põõsad, kivid jne.

KAS AUTOMOWER® SOBIB MINU EBATASASE PINNAGA?

Tänu suurtele veoratastele saab Automower® väga hästi hakkama ebatasastel pindadel. Ta töötab ka kuni 45% (24°) kaldpindadel. Ainult väikesed sügavad ja järsud augud võivad põhjustada Automower®i kinnijäämist. Samas on Automower® piisavalt väike selleks, et järgida ebatasase pinna kumerusi. Ta ei lõika maha “künkaid” nagu seda teevad mõned suuremad niidukid.

KAS AUTOMOWER® PÄÄSEB LÄBI KITSASTEST KÄIKUDEST?

Jah, sõltuvalt mudelist saab Automower® hakkama kuni 60 cm laiuste käikudega.

KAS AUTOMOWER® SUUDAB TUVASTADA ESEMEID NAGU MURULE JÄETUD RIIDED VÕI MÄNGUASJAD?

Ei. Hoolitsemine selle eest, et murul ei oleks kõrvalisi esemeid, kuulub omaniku kohustuste hulka. Kõik esemed, mis on nii väiksed, et Automower® neist üle sõidab, võivad saada vigastada, samuti võivad saada viga ka masina terad. Enne Automower®i kasutamist hoolitsege selle eest, et teie murule pole jäetud väikseid esemeid.

AGA MAAPINNAL LEBAVAD KÄBID, OKSAD JA PUUVILJAD?

Terade tööea pikendamiseks tuleks sedasorti esemed regulaarselt ära korjata või kokku riisuda. Nad ei vigasta niidukit, kuid terad kuluvad rutem. Tugevamad esemed, nt. puuoksad võivad ka vigastada või painutada terasid, millest tulenevalt võib niidutulemus halveneda.

MUL ON ILUS LILLEPEENAR JA PUUD, MIDA MA ROBOTNIIDUKI EEST TAHAN KAITSTA. ON SEE VÕIMALIK?

Eeldusel, et kaabel on teie lillepeenra, puu, põõsa või muu eseme ümber õigesti paigaldatud, ei saa Automower® seda kahjustada või sellesse alasse siseneda.

KUIDAS TULEB AUTOMOWER® TOIME VÄGA PIKA ROHUGA?

Kui rohi on väga kõrge ja tihe, peaksite lõikekõrgust tõstma ning seda siis järk-järgult soovitud tasemele langetama. Äärmuslikel juhtudel, kus rohi on väga üle kasvanud on mõistlik enne kui  Automower® tööle seada niita murupind mõne muu niidukiga Automower®i töö hõlbustamiseks piisavalt madalaks.

MINU MURUPINNAL ON PALJU SAMMALT – KUIDAS SEE MÕJUB AUTOMOWER®-I TÖÖLE?

Tegelikult hoopis Automower® mõjutab sammalt. Pidev niitmine mõjub muru kasvule väga hästi ning selle tulemusena sammal järk-järgult kaob teie murult.

KAS ROBOTNIIDUK NIIDAB MURU KA VIHMASE ILMAGA?

Jah, Automower® niidab muru mistahes ilmastikutingimustes ja saab hakkama ka vihmas. Siiski soovitame niiduki äärmuslike ilmastikutingimuste korral, nt tugev paduvihm ja torm, otsese liigvee eest varjule panna.

KAS ROBOTNIIDUK NIIDAB VÄGA KUUMADES TINGIMUSTES?

Kõik Saestuudio poolt pakutavad robotniidukid kasutavad  Li-Ion akusid, mis töötavad ühtmoodi hästi sõltumata temperatuurist.

KUI SOOVIN AUTOMOWER®-IT KASUTADA OMA SUVEKODUS VÕI SEDA OMA NAABRIGA JAGADA, SIIS KAS NIIDUK SAAB KAHES ERINEVAS PAIGAS TÖÖTADA?

Jah. Kui Teil on mõelmas asukohas paigaldatud kaabeldus ja laadimisseade siis saate seadistada sama Automower®-it töötamaks mõlemas asukohas. Siiski soovitame igale alale paigaldada oma masina, et niidutulemus oleks igal ajahetkel parima kvaliteediga ning Automower®i kasutamise kogemus oleks maksimaalselt mugav ja muretu.

Ohutus

KAS LAPSED SAAVAD MURUL MÄNGIDA KUI AUTOMOWER® TÖÖTAB?

Kuigi Automower® tarbitav võimsus on väga väike, on olemas oht lõigata sõrmi või varbaid kui nad satuvad kontakti lõiketeraga. Tänu sisseehitatud ohutusfunktsioonile katkestab tera automaatselt töö, kui niiduk üles tõstetakse või kummuli pööratakse. Kaugus väliskorpuse ja lõiketera otsa vahel on samuti eriti suur, et vältida käte või jalgade juhuslikku kokkupuudet teradega. Sellele vaatamata soovitame lülitada Automower ® välja kui väikesed lapsed mängivad murul.

KAS AUTOMOWER®-IL ON VARGUSVASTANE SIGNALISATSIOON?

Jah. Niidukil Automower® on mitu aktiveeritavat vargusvastast kaitsesüsteemi. Kõige olulisem: Robotniidukit Automower® ei saa kasutada ilma isikliku PIN-koodita. Seadistuslukk laseb niidukil töötada vaid teie loodud niitmissüsteemis. Aeglukk nõuab teie neljakohalise PIN-koodi sisestamist iga teie enda poolt määratud ajaperioodi järel. Alarm nõuab PIN-koodi sisestamist iga kord, kui Automower® peatatakse – vastasel juhul kostab helialarm. Lisaks on mitmel mudelitel GPS seade, mille abila saab jälgida niiduki asukohta.

KAS AUTOMOWER® ON POTENTSIAALSELT OHTLIK KOERTELE JA KASSIDELE?

Ei. Meie kogemus näitab, et enamasti väldivad lemmikloomad robotniidukit ja hoiavad sellest mõistlikku kaugusesse. Sellest hoolimata on robotniiduk Automower® varustatud põrkeanduritega, mis annavad niidukile käskluse tagurdada ja valida teine suund, kui niiduk peaks millelegi  (nt. lemmikloomale) otsa sõitma. Kui niiduk lemmikloomale siiski otsa sõidab, on kontakt väga õrn ega põhjusta tõenäoliselt vigastusi. Enamasti piirdub asi kerge ehmatusega ja lemmik on edaspidi hoolsam jälgima niidumasinat ja selle liikumisi.