Oleme avatud   E-R 10-18   L-P suletud +372 5899 9214 info@veltekspert.ee

Svea ostukonto

Mis on Svea ostukonto?

Svea ostukonto põhineb krediidilimiidil, mis teeb e-poes ostlemise eraisikule mugavaks ja turvaliseks. Ostukonto on innovatiivne „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus. See on loodud selleks, et muuta teie ostukogemus meeldivaks ja mugavaks ning anda võimalus tasuda kaupade eest ostukontoga seotud krediidilimiidi ulatuses alles pärast ostu sooritamist. Kusjuures ise saate valida tagasimaksmiseks sobiva aja ja summa. Ostukontoga tasumise eeltingimuseks on ühekordne ostulimiidi lepingu (krediidilepingu) sõlmimine.

Svea ostukonto kasutamise tingimused Veltekspert e-poes:

 • maksimaalne ostulimiidi summa on 3000 eurot (sõltuvalt kliendi krediidivõimest);
 • intressimäär on 18,5% aastas (intressi arvutatakse kasutuses oleva ostulimiidi jäägilt);
 • lepingu sõlmimine on tasuta;
 • ostukonto haldustasu on 1,95 eurot kuus (rakendub juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel);
 • tehingutasu on 2,95 eurot (lisandub iga ostu sooritamisel);
 • ostulimiidi leping kehtib maksimaalselt eraisiku 75. sünnipäeva päevani;
 • igakuiselt tuleb kasutatud ostulimiidist tagastada minimaalselt 3% (kasutatud ostulimiidilt), kuid mitte vähem kui 10 eurot. Selle kohta tuleb igakuiselt arve. Soovi korral saate alati tagasi maksta ka rohkem, kui arvel näidatud summa. Näiteks, kui plaanite sooritada suuremat ostu, kuid ostukontol on vabu vahendeid vähem, kui ostu sooritamiseks on vaja, siis on Teil võimalus suurendada ostukontol olevate vabade vahendite hulka ning seeläbi soovitud tehing lõpuni viia;
 • ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda Svea ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Nõudmised kliendile

Ostukonto avaja ja ostulimiidi taotleja peab vastama järgmistele tingimustele:

 • olema 21-74 aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigi kehtiva elamisloaga isik; • netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus, mis on laekunud pangakontole vähemalt viimased 6 kuud;
 • avatud maksehäireid ei tohi olla ning viimasest suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Svea ostukonto krediidi kulukuse määr on 25,27% aastas ja kuumakse 52,26 € järgmistel näidistingimustel: ostusumma 1000 €, intress 18,5% aastas (fikseeritud), haldustasu 1,95 € kuus, tehingutasu 2,95 €, kogusumma ja tagasimaksete summa 1255,38 € eeldusel, et limiit tagastatakse kahe aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.

Svea ostukonto eelised:

- kiire, lihtne ja turvaline makselahendus, sest kohe, kui leping on sõlmitud, saate määratud ostulimiidi piires soetada endale sobivaid kaupu:

 • ostukonto kasutamisel puudub minimaalse tehingusumma piirang;
 • ostukonto kasutamiseks piisab, kui tuvastate end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga;
 • uue ostu sooritamiseks ei ole vaja sõlmida uut krediidlepingut – tehingusumma võetakse automaatselt maha teie ostukontoga seotud ostulimiidist.

- mugavuse garantii ehk anname teile võimaluse veenduda ostukonto mugavuses, st kui tagastate esimese ostu eest kogu tehingusumma oma ostukontole 30 päeva jooksul, siis kehtib teile selle ostu puhul täielik intressi- ja tehingutasuvabastus ehk teile ei kaasne mingeid lisakulusid;

- paindlik makselahendus ehk te saate alati ise valida, millal ja kui suures summas soovite kasutatud ostulimiiti tagastada, st kasutuses oleva limiidi võite täielikult või osaliselt tagastada täpselt siis, kui teile sobib, kas või mitu korda kuus;

- ostukonto on korduvkasutatav, st kui teete soetatud kaupade eest regulaarselt ostukontole tagasimakseid, siis saate tagasi makstud ostulimiidi piires taas uusi oste sooritada;

- ostukonto on tähtajatu (kehtib maksimaalselt 75. eluaastani) ning saate selle sulgeda igal ajal, ilma lisanduvate lepingu lõpetamise tasudeta.

Mille poolest erinevad järelmaks ja ostukonto?

 

JÄRELMAKS

OSTUKONTO

Olemus

On mõeldud ühe kindla toote ostuks, tasudes ostu eest osade kaupa. Tingimused (lepingutasu, intressimäär jm) on ettevõtete lõikes erinevad.

Põhimõttel „osta nüüd, maksa hiljem“ ja korduvalt kasutatav krediidilimiit võimaldab osta korraga mitmeid tooteid ning väga pika aja jooksul. Kontol olevat limiiti saab sobival ajal kasutada ning tagasi maksta (kontole saab sisse maksta ka suurema summa, kui esialgselt taotletud limiit, et sooritada kõrgema hinnaga toote või toodete ost).

Lepingu sõlmimine

Iga toote ostmisel eraldi leping

Ühekordne ostulimiidi lepingu sõlmimine

Lepingutasu

Alates 0%, keskmiselt 2%

tasuta

Lepingu kehtivus

3 kuni 72 kuud

Kuni eraisiku 75. sünnipäeva päevani

Kuumakse

Vastavalt graafikule fikseeritud kuumakse

Vastavalt eraisiku soovile vabalt valitud kuumakse, kuid iga kuu minimaalselt 10 eurot

Intressiarvestus

Enamasti arvestatakse intressi ostusummalt

Intressi arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt

Krediidivõime hindamine

Iga lepingu puhul uus krediidivõime hindamine

Krediidivõime hindamine toimub ühe korra ja enne lepingu sõlmimist

Boonus lepingu sõlmimisel

Puudub

Prooviperiood esimesed 30 päeva, mil ei kaasne ühtegi tasu

 

Korduma kippuvad küsimused

Mis on ostukonto?

Ostukonto on krediidilimiidil põhinev „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis on kiire, mugav ja turvaline ning millega saab Veltekspert e-poest kaupu osta. Ostukonto avamise eeltingimuseks on ühekordse ostulimiidi lepingu sõlmimine. Taotletud ostulimiidi summa ulatuses saab korduvalt e-poest kaupu osta. Seejuures saab ise valida, millal ja mis summas ostulimiiti tagasi makstakse (minimaalne nõue on, et iga kuu tasutakse ostulimiiti tagasi vähemalt 3% kasutatud limiidilt). Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood, mil ostukonto kasutamise eest ühtegi teenus- ega intressitasu ei kaasne.

Kellele on ostukonto mõeldud?

Ostukonto on mõeldud vaid eraisikutele, alates 21. eluaastast kuni 75. sünnipäeva päevani. Seejuures peab ostukonto avaja ja ostulimiidi lepingu sõlmija vastama tavapärase krediidi taotleja tingimustele, st netosissetulek peab olema minimaalselt 250 eurot kuus ja see peab laekuma pangakontole (vähemalt viimased 6 kuud), taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba, avatud maksehäired ei ole lubatud ning suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Kuidas toimub ostukonto avamine?

Ostukonto avamine toimub pärast seda, kui e-poes on sobivad kaubad välja valitud, need ostukorvi pandud ning makseviiside loetelust valitakse ostu eest tasumiseks just ostukonto. Seejärel avatakse konto, sõlmitakse ostulimiidi leping ning viiakse ostuprotsess lõpuni.

Kus saab ostukontot kasutada?

Ostukonto on mõeldud kaupade ostmiseks Veltekspert e-poes.

Miks on ostukonto mulle kasulik?

Kui Teil hetkel piisavalt rahalisi vahendeid ei ole, aga erinevaid kaupu on vaja osta, siis saab vajalikud ostud sooritada krediidilimiidi abil. Ostukonto raames saadud ostulimiit võimaldab korduvalt, kiiresti, mugavalt ja turvaliselt e-poest kaupu osta. Seejuures kehtib esimesed 30 päeva prooviperiood, mil ühtegi teenustasu makselahenduse kasutamise eest ei rakendu. Ühtlasi on ostukontoga kaupade eest tasumine üldjuhul tunduvalt soodsam kui järelmaksuga ostmine.

Kuidas käib ostukontoga maksmine?

Ostukontoga maksmine on lihtne ja kiire, kohe kui konto saab avatud ja ostulimiidi leping sõlmitud. Kui valida e-poes välja sobivad kaubad ja panna need ostukorvi, siis ostu lõpule viimisel tuleb makseviiside loetelust valida just ostukontoga maksmine, seejärel end ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil ID-ga identifitseerida, ost kinnitada ning ongi kõik.

Kas ma saan ostukontoga ostmist tasuta proovida?

Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood ning sel ajal ei rakendu ühtegi teenus- ega intressitasu.

Millised teenustasud ostukontoga kaasnevad?

Ostukonto kasutamisel kehtib tasuta prooviperiood esimesed 30 päeva. Seejärel kehtib igakuine ostukonto haldustasu, mis on 1,95 eurot kuus ning mis rakendub vaid juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel. Samuti arvestatakse iga ostutehingu puhul tehingutasu, mis on 2,95 eurot. Ostulimiidi intress on 18,5% ning seda arvestatakse kasutatud limiidilt.

Kas ostukonto on tähtajaline?

Ostukonto raames sõlmitud ostulimiidi leping on pikaajaline, st kehtib kuni eraisiku 75. sünnipäeva päevani. Lepingut saab lõpetada igal ajal ning ilma täiendavate kuludeta.

Kas ostukontol on lepingutasu?

Ostukonto avamisel ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel puudub lepingutasu.

Mis on ostulimiit?

Ostulimiit on ostukonto raames avatud krediidisumma, mille ulatuses saab e-poes kaupu osta.  Ostulimiidi kasutamiseks sõlmitaks ühekordne leping.

Mis on ostulimiidi intress ja kuidas seda arvestatakse?

Ostukonto raames avatud ostulimiidi intress on fikseeritult 19,5% ja seda arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt.

Kui suur oma maksimaalne ostulimiidi summa?

Maksimaalselt saab Veltekspert e-poes kaupade ostmiseks taotleda kuni 3000 eurost krediidisummat. Lisaks saab igal ajal, vastavalt soovile ja ilma piiranguta ostukontole raha juurde maksta, et suurendada ostulimiidi summat nii palju, kui parasjagu ostudeks on vaja.

Kui mu ostulimiidi summa on väiksem kui kauba hind, mida soovin osta, siis kas ma saan ostukontole raha juurde kanda, et saaks kauba ühekorraga välja osta?

Ostukontole saab igal ajal raha sisse maksta, et suurendada olemasolevat ostulimiiti. Suuremat ostulimiiti, kui algselt taotletud, võib vaja minna just seepärast, et osta hinnalisemaid kaupu ühekorraga.

Kuidas toimub ostulimiidi tagasi maksmine?

Ostulimiidi tagasimaksmine toimub vabalt valitud ajal ja summas. Kuid igakuiselt tuleb arve alusel ostukontole tagasi maksta minimaalselt 3% kasutatud ostulimiidi summast ehk vähemalt 10 eurot.

Mida ma pean tegema, kui soovin ostukontot sulgeda ja ostulimiidi lepingut lõpetada?

Ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda Svea ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Mille poolest erineb ostukonto järelmaksust?

Ostukonto ja järelmaksu peamine erinevus on selles, et ostukonto on mõeldud korduvaks ostude sooritamiseks, kuid järelmaks ühe konkreetse kauba ostmiseks. Lisaks arvestatakse järelmaksu intressi peamiselt ostusummalt, ostukonto puhul aga kasutatud ostulimiidilt. Enamasti on järelmaksu lepingul ka lepingu sõlmimise tasu, mis ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel aga puudub. Ostukonto on ühtlasi soodsam võimalus kaupade ostmiseks krediidiga.

Kui mul on ostukonto avatud ja ostulimiidi leping juba sõlmitud, siis kas ma saan soovi korral taotleda suuremat ostulimiiti?

Kui ostulimiidi leping on sõlmitud, siis sama lepingu raames suuremat ostulimiiti taotleda ei saa. Sellisel juhul tuleb kehtiv ostulimiidi leping lõpetada (mille eeltingimuseks on ostuliidi summa täies ulatuses tagastamine) ning sõlmida uus ostulimiidi leping, mille raames saab taotleda ka uut limiiti.