Oleme avatud   E-R 10-18   L-P suletud +372 5899 9214 info@veltekspert.ee

Elektrilistest terrassisoojenditest

Terrassi või suvekööki on kõige lihtsam soojendada elektrilise terrassisoojendiga

Eesti kliima on ettearvamatu ning selleks, et õhtuti koduterrassil, verandal või mujal välitingimustes mõnusalt aega veeta saaks, võiks mõelda elektrilise soojendi soetamisele. Infrapunakiirgur soojendab inimesi ja esemeid, aga mitte õhku. Nii ei vii kerge tuuleiil tuntavat soojust ära ja soojendavat mõju võib tunda kohe pärast terrassisoojendi  sisse lülitamist. Lisaks kõigele on infrapunasoojendid ka head sääsepeletajad ja niiskuse eemaldajad ning eralduv soojus sarnaneb päikesega. Tegu on inimsõbraliku ja keskkonnasäästliku soojusallikaga.  Elektrilise soojendi eeliseks on elektri stabiilne olemasolu, soojuse ühtlane jaotumine ja ökonoomsus. Näiteks 2 kW võimsusega soojendi tarbib elektrit vaid 0,26 eurosendi eest tunnis.

Pildid / - - Ceilin premium imago

Pildid / - - Eclipse terrass

Pildid / - - MonacoXL lounge

Erinevad soojuskiirgurid, erinevad kasutuskohad

Elektrilistel soojuskiirguritel on palju erinevaid kasutuskohti ning seetõttu on ka seadmete valik lai. Seadme ostmisel tuleks silmas pidada, millise ruumi soojendamiseks kiirgurit  kasutatakse. Soojuskiirgurid on väga sobilikud tingimustesse kus on suured soojuskaod või ruumi(de) kasutamine toimub ebaregulaarselt. Soojuskiirgureid kasutatakse restoranide, baaride ja kaubanduskeskuste terrassidel ja välisöögikohtades, samuti ladude, tootmishoonete jms. soojendamiseks. Kodukasutajad saavad soojendeid kasutada suvilates, rõdudel, väliköökides ja terrassidel. 
Veltekspert pakub Veltron Heaters & Coolers tooteseerias erinevaid soojuskiirgureid kodukasutajatele, HoReCa kasutajatele kui ka tööstuslikul eesmärgil.

Vaata tooteid

Veltron infrapuna kiirgurid 

Veltron infrapunakiirgurite valikus on nii lakke, tuulekastile kinnitatavaid, lakke kettidega kinnitatavaid ja eraldi jalal seisvaid kiirgureid. Enamus neist sobivad nii kodukasutajatele  kui ka HoReCa kasutajale. 
Näieks üks võimalus tänavakohvikute hooaja  pikendamiseks on just soojuskiirguri paigaldamine. Euroopas kasutatakse  infrapunasel kiirgusel põhinevat kütte/soojendussüsteemi juba aastakümneid.Tänavarestoranides tuleb lahtiseid terrassi pindasid soojendada nii sügisel, kui ka talvel ning tavapäraste küttesüsteemidega on lahtiste pindade soojendamine väga kallis ja ebamugav. 
Suurim Veltroni  soojendite eelis on kasutamise mugavus, ehk siis nimetatud soojendeid on võimalik juhtmevabalt puldist juhtida ja soojustugevust muuta. 
IP65 niiskuskindlad Veltroni soojuskiirgurid on kõik puldiga kaugjuhitavad ja dimmerdatavad (soojuse tugevust saab reguleerida). Veltroni  soojuskiirgureid saab dimmerdada ka läbi nutitelefoni rakenduse SUNKARE äpi.

Pildid / - - Veltron kraana

Pildid / - - Veltron terrass 2

Pildid / - - Veltron seinakas 3

Tööstuslikud soojuskiirgurid

Kõrgete lagedega hoonete soojendamine on tänapäeval kujunenud tõsiseks probleemiks, sest sellise hoone küttekulud on väga suured. Nimetatud probleemi on üritatud lahendada soojapuhurite abil, kuid seejuures kulutatakse ikkagi väga palju energiat lae alla tõusva õhu kütmiseks ning põrandal võib olla jätkuvalt külm ja niiske. Samas pole tähtis mitte soe ruum, vaid et soojad oleksid selles asuvad esemed ning, et inimestel oleks soe olla mingis konkreetses kohas.

Pildid / - - TansunMonaco XLTööruumide, ladude ja garaažide soojendamiseks sobivad eriti hästi  Veltron tööstuslikud soojendid, mis soojendavad just konkreetset ala. Enamik tootevalikust kannab märgist IP55, mis tähendab, et seade on niiskukindel. Ülimalt oluline on reflektorpind soojuselemendi ümber. Selleks on kasutatud vaid parimat alumiiniumi, et tagada maksimaalne kütteefektiivsus ja soojuse eraldumine ruumi.

Lisavarustusena pakume moodulit, mida saab ühendada kuni 3 kW  kiirguriga, mis võimaldab soojusvõimust reguleerida kaugjuhitava puldiga või läbi nutitelefoni rakenduse SUNKARE äpi.

Pildid / - - - sunkare_image003

Pildid / - - - Heatbeat 2

Pildid / - - CONTROLLER 3.0KW BLUETOOTH

Kui vee- ja tolmukindel kindel on elektriline soojendi ehk mida tähendab tähis IP?

 IP tuleneb ingliskeelsest sõnapaarist International Protection, mis tähistab Rahvusvahelise Elektrotehnilise Komisjoni (IEC) poolt juurutatud standardit, et kõik tootjad oma toodangut võrreldavalt tähistaks.
Järjekorras esimene number märgib toote tolmu- ja mustuskindlust. Teine number  tähistab toote vedelikukindlust.

Kaitstus tahkete objektide vastu ehk tolmukindlus:

IP reiting

Kaitstus

Objekti suurus

 0

Kaitse puudub

n/a

Kaitstud kontakti eest suure pindalaga esemete eest (nt käelaba)

väiksem kui 50mm

Kaitstud sõrmede ja teiste sarnaste objektide eest

väiksem kui 12,5mm

Kaitstud tööriistade, paksude juhtmete või teiste sarnaste objektide eest

väiksem kui 2,5mm

Kaitstud juhtmete, kruvide või teiste sarnaste objektide eest

väiksem kui 1mm

Osaline kaitse tolmu vastu

n/a

Tolmukindel

n/a

Kaitstus vedelike vastu ehk veekindlus:

IP reiting

Kaitstus

Testi kestus

Kasutus

0

Kaitse puudub

n/a

n/a

1

Kaitstud vertikaalselt tilkuva vee eest

10 minutit

Kerge vihm

2

Kaitstud vertikaalselt tilkuva vee eest kui soojendi on kuni 15-kraadise kaldenurga all

10 minutit

Kerge vihm

3

Kaitstud otse piserdatud vee vastu kui soojendi on kuni 60-kraadise kaldenurga all

5 minutit

Vihm ja vee piserdamine

4

Kaitstud vee piserdamise ja pritsimise eest iga nurga alt

5 minutit

Vihm, vee piserdamine ja pritsimine