Oleme avatud   E-R 10-18   L-P suletud +372 5899 9214 info@veltekspert.ee

Hipers ahjud on parimad kütusepõletiga soojuskiirgur ahjud turul

Pole mingit vajadust eraldi suitsutoru või ventilatsioonitrassi järgi, kui kasutate Hipers soojuskiirgur ahjusid siseruumides nagu saal, garaaź, maakodu, PVC telk, rasketehnika hoiustamishallid, ladudes, tööstuses või isegi kirikutes. Ahi ei erita lõhna ega suitsu, kui värske õhu juurdepääs on tagatud. Täielik põlemisprotsess vajab puhast hapniku.

Kütuseks võib kasutada tavalist diislit või biodiislit.

Vaata tooteid

Diislitoitel soojuskiirgurid on ääretult madalate ülalpidamiskuludega. Täisvõimsusel kasutab ahi ainult veidi üle liitri kütust tunnis. Väiksemad ahjud vaid 0,72 liitrit tunnis. Kui köetavaks pinnaks on näiteks normaalselt soojustatud 350-400 m2 ruum, välistemperatuur on +0 °C ja soovitud sisetemperatuur on +15 °C, siis kasutame kütmiseks Hipersi kõige võimsamat soojuskiirgur ahju, mis tarbib kõigest 4-5 liitrit kütust päevas. Peame siinkohal silmas tavapärast tööpäeva pikkust. Täpne kütusekulu sõltub mitmest tegurist. Ruumide soojapidavusest, samuti kas ahi töötab non-stopp režiimis ehk etteantud temepratuur on näiteks +40 °C või kui ahi on soovitud etteantud temperatuuri +15 °C saavutanud ning seetõttu kütmine peatunud. Temperatuuri langedes taas-käivitub ahi iseseisvalt.

Pildid / - - heatingInfrapuna soojuskiirgur ahjul pole soojapuhuri tüüpi ventilaatorit. Soojus kandub ruumi ahju küttekoldest soojuse kiirgumisel / õhkumisel, mis kandub materjalidele ja materjalid  või esemed ruumis soojenevad ning annavad soojusenergiat tagasi ruumi. Infrapunasoojus kandub ühtlaselt kõikidesse suundadesse ja tundub meeldiv ka ahju kõrval seistes. Samas kandub soojus ka suurtes ruumides laiali palju ühtlasemalt, kui ventilaatorpuhuritega.

Hipers soojuskiirgur ahjudel on 12 erinevat ohutussüsteemi, mis muudavad seadme eriti turvaliseks. Kuumus, mis õhkub küttekehalt pole tulikuum ja välispinnad pole kõrvetavad.

Soojuskiirgurit on väga kerge kasutusse võtta, sest ei vaja püsivat paigaldust. All on vastupidavad rattad, mis teevad ahju liigutamise väga lihtsaks. Tööreźiim on eriti vaikne, kõigest 32dB.

Hipers soojuskiirgur ahjud on efektiivseim ja meeldivaim küttelahendus paljudesse ruumidesse, mis vajavad kiiret ja tõhusat ning samas ökonoomset küttelahendust. Soojuskiirgurid on ideaalsed kasutamiseks tööstushoonetesse, garaaźidesse, töökodadesse, katusealustesse, tallidesse, telkidesse, terrassidele, avalikele üritustele ja ehitusobjektidele.

Soojuskiirgur ahjudel on 3-aastane tehase garantii. Hooldekuluks on soovituslikult vaid aastas korra kütusefiltri vahetus või väiksemad puhastustööd. Siit leiate rohkem infot soojuskiirgur ahjude hoolduse kohta.

Weltem  ja  Hipers diiselkütuse põletiga infrapunaahjude kasutegur on ligi 100% (99.9%)

Tänapäevane tehniline lahendus

Soojuskiirgur ahjul on pumbaga kütusepõleti, mis paneb kuuma gaasi ringlema keraamilise kattega torudes, andes välja infrapunasoojuse. Kolmekordne põletusprotsess tagab täielikult puhtad jääkgaasid, ahi ei vaja suitsutoru, seega kasutatakse kogu põlemistulemus soojendamiseks. Kuigi vajadus selleks puudub, saab soovi korral ka suitsutoru paigaldada ning selleks on kasutusjuhendis tuleohutuse nõuete täitmiseks paigaldusjoonis. Kui diiselkütus on põletatud peaaegu lõpuni, ei jäta ta lõhna või kahjulikke jääkaineid. Süsinik-monoksiid moodustub vaid mittetäieliku põlemise tulemusena. Ahi vajab puhtaks põlemisprotsessiks värsket õhku, mida saab ruumide tuulutamisega või ventilatsioonisüsteemist saadava värske õhuga tagada.

Lõhnatu põlemisjääk

Tavaliselt eritab kütus põlemise tulemusena tahma ja ebameeldivat lõhna. Hipersi põlemiskambrisse pihustatud kütus põleb aga väga kiirest ning järelpõlemine kestab veel torustikus, mistõttu on tahma ja lõhna tekkimine olematu.

Väga efektiivne müravaigistus

Summutisüsteem väljalasketorustikus teeb soojuskiirgurahju väga vaikseks (ainult 32dB).

Väljalaskesüsteem, mis säästab energiat ja kõrvaldab lõhnad.

Põlemiskambri väärismetallist katalüsaatori kärgsüsteem põletab ka jääkgaasid ja tagab efektiivse ning ühtlase põlemise.

Üldtehniline spetsifikatsioon

 • Täiustatud puutetundlik lüliti 
 • Automaatne termostaadi kontroll
 • Taimer 0-24 h
 • Intervalli taimer
 • Kütusetaseme, kaldenurga, ülekuumenemise ja põlemisprotsessi kontrollandurid ja alarm
 • Easy-to-use puutetundlik lülitite paneel, LED näidikutepaneeli ja puldiga

Soojuskiirgurahjul on 12 ohutussüstemi:

 • Süütamise ohutuskaitse
 • Leegikaitse
 • Ümbermineku andur, mis lülitab küttekeha välja
 • Ülekuumenemiskaitse
 • Ohutussüsteem, mis reageerib voolukatkestusele
 • Toitekaitse
 • Põletikaitse
 • Kütusetaseme kontrollandur
 • Temperatuuriandur
 • Mootori käivitusabi
 • Lastelukk
 • Programmeeritav väljalülitusaeg

 Küsimused ja vastused

Kas kuumus levib ka suurtes ruumides?

Jah, levib. Infrapunasoojus levib ka väga pikkades vahemaades. Selle levikuks pole vaja ventilaatorit – infrapunasoojus soojendab materjale st. seinu, põrandaid ja esemeid ruumis.

Miks on infrapunasoojus efektiivsem, kui ventilaatori oma?

Infrapunakiirgus soojendab materjali. Ventilaatorpuhur soojendab õhku. Kui avada näiteks ruumi aken, väljub sealtkaudu soojendatud õhk ning asendub külma õhuga. Infrapuna kiirgusega soojendatud materjalid aga salvestavad soojust ning jätkavad ruumi soojendamist ka pärast seda, kui ruumis on õhk vahetunud. Ventilaatorküte peab aga otsast alustama ning tarbib seetõttu palju rohkem energiat. Seetõttu peetaksegi meie pakutavaid soojuskiirgur ahjusid üliefektiivseks ja sääslikuks kütteallikaks ajutistel pindadel.

Kuidas on võimalik, et põletatud diiselkütus ei jäta lõhna?

Kui kütus on põletatud peaaegu lõpuni, ei jäta ta lõhna või kahjulikke jääkaineid. Süsinik-monoksiid moodustub mittetäieliku põlemise tulemusena. Rohkem kui 20 aastase arenduse tulemusena on Hipersi tööprotsess lihvitud täiuslikuni.

Miks ma tunnen veidi mingit lõhna, kui masin alustab või lõpetab töötamist?

Kui ahi alustab / lõpetab võib väljalaske torust eralduda veidi kütuselõhna, sest põleti ei suuda protsessi alguses või lõpus kütust täielikult ära põletada. Tekkinud lõhnad ei ole ohtlikud, neid saab vähendada, kasutades biokütust.

Kuidas ma saan olla kindel, et mürgised heitgaasid ei eritu ahjust?

Heitgaaside emissiooni Hipers ahjudel on uuritud ning mõõdetud Soomes, Kymenlaakso Rakendusteaduse Ülikooli (KYAMK) energia-tehnoloogia laboris.

Miks mu ahi kulutab kütust rohkem, kui tootja poolt lubatud?

Hipers DHOE-90, DHOE-120  kulutab tööreźiimis 0,95-1,2 liitrit tunnis. Kütusekulu sõltub soovitavast temperatuuritasemest, ruumi katuse-ja seina isolatsioonist, akende ja uste arvust, nende avamise / sulgemise rohkusest, või kas külmi esemeid on toodud ruumi jms. Tööprotsessi alustades tarbib ahi kütust veidi rohkem, sest materjalid ruumis on külmad. Kui need on soojenenud, väheneb kütusekulu oluliselt.

Kas soojuskiirgur ahjusid saab käivitada ka sõiduki sigaretisüütajast?

Saab. Vajalik on vähemalt 150W inverteri olemasolu. Seega saate kasutada ahju ka haagistes või haagissuvilates.

Ma olen kasutanud ahju nüüd mõned päevad. Aknaklaasidele on tekkinud veepiisad, kas tõesti tekitab ahi nii palju õhuniiskust?

Infrapunaahi ei erita piisavalt niiskust, et see saaks kondenseeruda aknal. Kui infrapunaahi on kasutusel esimest korda ja enne seda on kasutatud ventilaatorsoojendust, võib tekkida kondents akendele, sest infrapuna kiirgus hakkab soojendama materjale ruumis, ühtlasi väljutades nendes olevat niiskust, mis võib kondenseeruda aknaklaasidel. Kui kondents on tekkinud, soovitame tõsta ahju töötemperatuuri minimaalselt 20 °C  peale, mis eemaldab üleliigse niiskuse ruumist.

Milliseid ettevalmistusi tuleb teha, et uus soojuskiirgur ahi kasutusele võtta?

Infrapunaahi ei vaja mitte mingisuguseid erilisi ettevalmistusi. Valage kütus paaki ja soovituslik on esmakordselt käivitada õues või hästiventileeritud ruumis. Uuel ahjul võib erituda tootmisjääkidest tekkida võivat lõhna, näiteks pulbervärvi soojenemisest tekkivat lõhna vms.