Oleme avatud   E-R 10-18   L-P suletud +372 5899 9214 info@veltekspert.ee

Kuidas valida keraamilist grilli

Kevad on käes ning pea igal nädalavahetusel tuleb mõne naabri aiast mõnusat grill-liha lõhna. Kuid Sinul pole veel grilligi või vajab vana uue vastu vahetamist?  Millist grilli valida?

Esimese asjana tuleb grilli valides mõelda, kui palju grillitakse, kui palju on aega sellega tegeleda ning milliseid maitseelamusi soovitakse. Kui need punktid on läbi arutatud ning pilk on jäänud peale mõnele keraamilisele grillile, siis tasub asja lähemalt vaadata.
Olgugi, et keraamilise grilli välimus tundub esmapilgul aukartusäratav sobib see nii algajale grillijale kui juba edasijõudnule. Edasijõudnutele on keraamiline grill suurepärane valik, kuna selle abil saab ellu viia sisuliselt kõik ideed, mis pähe tulevad: grillida, suitsutada, küpsetada, keeta, hautada, isegi valmistada pitsasid, kooke ja kringleid. Algajatele on keraamiline grill aga parim lävepakk, kust alustada, sest selle grilliga on võimalik saavutada oluliselt lihtsamalt ja kordades paremaid tulemusi kui suvalise "ufo" grilliga. Grillides Kamado Joe ja Bastard keraamiliste grillidega saate väga hea maitseelamuse osaliseks. 

Mida jälgida keraamilist grilli ostes?

See oleneb taaskord sellest, millised on kasutaja nõudmised grillile, kuid peamised nüansid on:

  • Vaata kindlasti seda, kui pikk on toote garantii! – Kvaliteetne keraamiliste grillide tootja pakub enamasti oma toodetele eluaegset garantiid. "Hiinakatel" on see alati 1-2 aastat, tulenevalt seadusest.
  • Kas väljavalitud grillile on saada lisavarustust? – Eelnevalt tasub kindlasti mõelda sellele, et nö „kõike müüvate“ e-poodide keskkondadest või ehitusmarketitest Hiinas valmistatud samalaadset keraamilist grilli, kui seda on KamadoJoe või Bastard, soetades hilisem tehniline tugi puudub, samuti ei saa hiljem juurde soetada varuosi, sest igal hooajal vahelduvad brändid ja mudelid ning võib päris kindel olla, et hiljem pole samast poest ostetud grillile võimalik lisavarustust soetada või on lisavarustuse valik kesine.
  • Vaata kindlasti, kuidas on üles ehitatud grilli sisu! Kas komplekti kuuluvad keraamilise grilli jaoks asendamatud detailid nagu deflektorkivid koos raamiga (kuumuse jaotamiseks, et otsene tuli restil olevani ei jõuaks), grillrest/restid jne. Ehk üle tuleb vaadata, kas grill on üldse baashinnaga ostes grillimiseks ka tegelikult kohe valmis või tuleb sellele kõvasti peale maksta, et kõik osad, mis teevad keraamilisest grillist keraamilise grilli oleksid olemas. Suures plaanis võib keraamilised grillid liigitada kaheks – premium tootjate grillid ning nö "no name" grillide tootjad.
  • Oluline on grilli kaal - üldiselt, kuid mitte alati, tähendab keraamilise grilli puhul raskem kaal paremaid isoleerivaid omadusi, sest mida raskem on keraamiline grill, seda rohkem on selles keraamikat ning mida paremad isoleerivad omadused on grillil, seda kauem suudab grill säilitada temperatuuri.

Pildid / - - - Bastard bänner Velt